Czechman

22. srpna 2015 v 21:00 | ironman |  triatlonové vlákno
Na Czechmanu jsem původně neměl vůbec plán startovat, rozhodl jsem se pro získání profi licence a starty výhradně v rámci seriálu WTC. Jak to tak bývá, vše se zkomplikovalo a ještě v půlce dubna jsem čekal na nového Stevense a tím pádem jsem licenci vyřízenou neměl. A když mi konečně rámový set na začázku května dorazil bylo pozdě přihlásit se na první dvě půlky v Poltenu a Rappi.
Po startu v Nymburce jsem cítil, že by to před Klagenem ale nějakou půlku chtělo a tak jsem byl rád, že se mi podařilo si 5 dní před startem vyřídit převod startovného na Czechmana za Danču Tylšovou. Sice z plného tréninku, ale to sem neřešil.

Na závod jsem jel vyjímečně bez rodinky, počasí vyšlo, vše probíhalo jako na drátkách a za chvíli už jsem rozplavaný šlapal vodu na startovní lajně. V prostředku bylo vcelku prázdno a tak jsem si na pro mě neobvyklé místo stoupl. Kdo byl, ví, že start byl takový zajímavý, ale já naštěstí nečekal a neztratil. Až na první bojku to fakt byl kalup, dost sem si dával, ona ani jiná možnost nebyla, kdybych zvolnil, tak mě vlčáci za mnou přejedou a utopí. Za první bojkou, už to bylo klidnější a více na pohodu, přestal jsem se s vodou prát a soustředil se více na techniku. Z vody jsem se vydrápal za uspokojivých 29 minut. Depo vcelku v pohodě a už jsem to krájel na kole.


Na začátku bylo znát, že mám odjeto málo tempových tréninků a trochu jsem se hledal. Na obrátkách na kužel jsem sledoval balík, který se vytvořil z mými zády, jel místy galuska na galusku a rozhodčí to neřešili, bylo otázkou, kdy mne dojedou. Dojeli mě přesně na konci prvního okruhu na občerstvovačce a jeden ze splašenců mě při přebírání málem trefil. Ve druhém okruhu jsem se držel v kontaktu s touto skupinou, sledoval jsem jak si někteří nelámou hlavou s jízdou v háku. Tempo bylo klasická brzda - plyn, chvíli 30 a chvíli 40. Osobně vidím 2 nové vsuvky na okruh s otáčkou na kužel jako závodu velmi škodící a jsem zvědav, zda to takto zhodnotili i pořadatelé a příští rok trať upraví. Čas kola byl o cca 5 minut pomalejší než plán, ale jako trénink skvělé (2:35h)Po druhém okruhu kola vcelku svižné depo a rozeběhl jsem to naplno. Po dvou km, jsem musel maličko zvolnit, ale i tak jsem pokračoval v komfortním tempu a přitom jsem předbíhal desítky borců. Skvěle fungovaly občerstvovačky, které nám dávaly lahve s vodou a bylo tak možné se prolít a ve vedru skvělě zchladit. Na běhu jsem překvapivě nejvíce ztratil. Doufal jsem v čas okolo 1:30h, ale na to ještě absolutně nebylo a tak jsem se netrápil (on také nebyl žádný důvod) a odběhl jsem to za 1:37h.

Čas a umístění slabé, ale kvůli tomu jsem na Czechmana nejel a tak s výsledkem spokojenost.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.