Studené jaro

12. června 2013 v 22:05 | ironman
Konec března vypadal výborně, ještě přes velikonoce jsem odtrénoval dobré tréninky ve Vanďáku, ale jen začal nový měsíc, byl sem KO, třetí viróza. Njn, když máte malého klučíka ve školce, tak Vám pořád tahá domů nějaký viry...

Čekal jsem, že to bude za 3 dny pryč, ani náhodou. Pět-sedm-deset dní, už jsem začínal být zoufalej. Bylo jasný, že běžecká forma půjde do kopru. Odpískal jsem oblíbenou nymburskou 10 i Pardubický půlmaraton. Prostě smůla.

Od půlky dubna už jsem se docela začal hýbat. Nejlíp mi šlo kolo (mám letos nejmíň kilometrů a jezdí mi to nejlíp co pamatuju..., asi pomáhá odpočinek nebo co Usmívající se ), na kterém jsem se musel fakt krotit, pořád bych to hnal a pak jsem z toho zatavenej.
Odjel jsem všechny hlavni tréninky, které byly v plánu v podobě svižných dlouhých motivů (4h+). Mj. super trénink jsme odjeli z Honzou a Pavlem mezi Brandýsem a MB.

Ve vodě letos tradičně bída. No jsem na to zvyklý, takže v klidu. Není každou sezonu plavecké posvícení. Objemově to je pořád dost slušný, takže věřím tomu, že až přijde forma, na závodech to poplave.

Běh vcelku jde ale pořád mě pobolívá achilovka, což mj. poznamenalo i Czechmana o kterém bude více dál.

Abych probudil trochu výkonnost střihnul jsem si nejprve 10k v Semicích - do 3.k dobrý, pak se projevil výpadek objemu a pochoďák až do cíle za 38:35'. Pocitově utrápené.


Hned za 3 dny po desítce jsem si šmikl oblíbený duatlon Břehy, na prvním běhu opět žádná sláva, ale kolo mě podrželo, jelo se mi dobře, druhý běh pocitově slušný a navíc stejně rychlý jako vloni. Dobrý trenink.

Po Břehách jsem zasolil objem co to šlo, kolo jsem se snažil držet na 200k/týden a k tomu neflákat běh a plavčo. 3 týdenní blok utekl jako voda, takže ještě týden před Czechmanem vymyslet nějaký testík na rozdýchání. Původní plán v podobě Tritour Poděbrady nevyšel, to bych akorát onemocněl. Destinaci jsem ale nechal a vyrazil jako vloni na 10k běh, beželo se o dost lépe než v Semicích, tedy až do 7.k, kde už jsem si liboval, že konečně zaběhnu letos pod 38', když v tom mě píchlo v achilovce a byl sem rád, že jsem doběhl. Čas 38:15' není nic moc, bohužel rychleji už jsem 2 roky neběžel ... Plačící


V neděli po závodě jsem skoro nemohl chodit, takže super, to bude ten Czechman vypadat. Přes týden jsem achilovku trochu oblbnul ibalginama, neběhal jsem a navíc jsem si říkal, že zaledovaná bude stejně celý závod, tak to snad vydrží Smějící se

No závod extra pitvat nebudu, kdo by to četl že Usmívající se

Blbě jsem odstaroval, což už se mi dlouho nestalo, nějaký pako předemnou v první lájně místo aby po startu udělalo pár skoků dopředu, tak hned začlo předvádět, jak neumí kraul a totálně nás bloklo, na nějaký sólo akce jsem neměl, takže koupačka v balíku za 30:20.' (prostě pomalé to bylo jak by řekl Jirka Úžasný )


V debu oblíkačka a hurá na kolo. Opakování loňského scénáře, 30k zatuhlá stehna se konečně podařilo rozhýbat za občerstvovačkou a pak už to docela jelo. Zima ale byla až do konce. Od 70.k mě přišlo, že nikdo nejede, tak sem se nebál a jel jsem a docela jsem v závěru předjížděl. Negative split je věc, kterou moc neznám a tady se podařil. První půlka za 1:18h a druhá za 1:15h. Běh byl velkou otázkou, dokud jsem měl zmrzlý nohy, docela sem to sypal, ale pak sem se rozehřál a musel přejít na klus přes paty. Achilovka se totiž ozvala, takže žádný velký hrdinství a hlavně doběhnout. Čas 1:30h není žádná trága, ale ani nic ke chlubení. V cíli 50. za 4:40h. Dobrý testík, který potvrdil, že na tom jsem slušně.

Plán na červen je jednoduchý, doléčit achilovku, potrénovat a formu s Honzou dotáhnout na soustřeďku v GaPa. No a v Rothu by to mohlo být dobré...
 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 zombice zombice | 13. června 2013 v 10:47 | Reagovat

Formu? Honza bude rad, kdyz v GaPa bude jeste dohanet bezecky objemy :-)

2 Jirka Jirka | 13. června 2013 v 10:58 | Reagovat

Tak já myslím, že Czechman dobrý ne? Na to jaký tam byly podmínky a s tou bolavou nohou... Do Rothu času dost :-D ... Jo a v Nitrě/Piešťanech sem na tebe zvědavej, prej zase pojedem štafetku :-)

3 IM IM | 13. června 2013 v 21:20 | Reagovat

to Z:  jo tomu tak někdo věří :P
to J: jj spokojenost, jinak Nitra se uvidí po Rothu, rád bych zkusil něco zajet, ale hlavní bude co na to achileska.

4 jmaselnik jmaselnik | 19. června 2013 v 12:43 | Reagovat

Ahoj Michale, tak na tu zdravotní a počasovou mizérii to s Tebou není zas tak špatné:-). Drž se!

5 IM IM | 24. června 2013 v 11:47 | Reagovat

Martine díky, držím se (hlavně hrazdy na kole ;) )

6 Aldaman Aldaman | 25. června 2013 v 13:02 | Reagovat

Pěkný moc pěkný, na to, že příprava nebyla ideální. Co by za to jiní dali :-).
Do Rothu ještě něco odtrénuješ a to bude potom bomba :-).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.