Příprava na Challenge Roth (vol.2) - zima + Loret

21. března 2013 v 18:00 | ironman |  triatlonové vlákno
Příprava na Challenge Roth (podruhé)

Po maratonu ve Stromovce jsem se snažil hned začít makat, což byla klasická pitomost.
Měl jsem dát měsíc volno a jenom klusat. S klukama běžcema z SKP jsme se dohodli, že budeme chodit společné tréninky rychlosti v nymburském atletickém tunelu. Přeci jen už nám není třicet a je třeba alespoň něco s tou rychlostí (pomalostí) dělat. Nápad bezva, bohužel ho ale nepřijaly moje achilovky a po druhém tréninku (10x300m) začaly dost nepříjemně zlobit. Jak každý běžec ví, bolest achilovek je třeba vydržet a přeběhat (plus mazat a ledovat). Takže jsem na 2 týdny tunel vypustil a jen klusal. Trochu se to zlepšilo a příprava mohla pokračovat. Úseky v tunelu jsme ale prodloužili (6-8x 600m)
a snažil jsem se je chodit více přes patu a šetřit tak achilovky.


V únoru se dokonce podařil prodloužený víkend na horách a tedy pár kilometrů na běžkách. Co jsem ale po Novém roce vůbec nezvládal bylo kolo. Kosa byla hrozná, já navíc dvakrát chytil virózu. Ven jsem se tak dostal až v neděli po desítce ve Kbelích, tedy dva dny před odjezdem na jarní soustředění v Loret de Mar. I s trenažérem jsem měl najeto "pěkných" 300km, tedy opravdu velmi málo. No to bude asi pěkně vypadat, to nepřejedu kopec (ve Španělsku věc poměrně dost důležitá .... ) Naštěstí si lidské tělo opravdu hodně pamatuje (u mě těch předchozích 12 jarních soustředění zřejmě) a ukázalo se, že obavy byly liché. Naopak jak jsem byl odpočatý jezdilo se mi velmi dobře :)

A kilometry pěkně přibývaly až se zastavily na čísle 800 ... Usmívající se
S čím ale zatím vůbec nemůžu být spokojený (a v loretském bazénu se to moc k lepšímu neposunulo) je plavání. Podaří se mi jeden trénink a už si myslím, že to bude dobrý a zase dalších pět tréninků trápím a plavu jako šnek. Na soustředění jsem odbušil velmi pěkných 30k. Tak snad až teď odpočinu, poskočí výkonnost výše...
Pro běžeckou přípravu v teple jsem si dal cíl zvládnou více kvalitních tréninků a eliminovat tzv.vatu. Tedy především úseky, nějaký dlouhý běh a místo krátkých klusů rovinky na stadioně. S výsledkem jsem spokojený. 3/4 tréninků byly právě takové. Celkem jsem zvládl odběhat téměř 100k.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Aldaman Aldaman | 22. března 2013 v 10:36 | Reagovat

Pěkně jsi na soustředění potrénoval :-).
Do Rothu už být pořád jen zdráv a určitě bude dobrý výsledek :-P.
Už aby bylo teplo i tady :-).

2 ironman ironman | 24. března 2013 v 8:44 | Reagovat

Aldo bylo to dobré, počasí vyšlo, natrénoval jsem podle plánu, navíc letos výborná parta a v podstatě celé soustřeďko trénink s Martinem Matulou, takže jsem se i něco přiučil (třeba plavání s gumou na kotníkách jel lahůdka, svěřenci těště se :P )
Tak teď už jen to teplo aby bylo ... :)

3 Aldaman Aldaman | 25. března 2013 v 12:50 | Reagovat

Dobrá parta a počasí to je vždy základ k úspěchu. Letos je zima skoro všude :-P.
Tak gumu na kotníkách jsem ještě nikdy nezkoušel a doufám, že tyhle lahůdky Jarda přeskočí, i tak jich má v zásobě dost :-D.

4 David David | 26. března 2013 v 8:13 | Reagovat

Gumu jsem zkoušel už minulou zimu a je to fakt zážitek. :) Po odrazu to jde, ale pak je to horší a horší a síla z rukou rychle odchází, i když se člověk snaží mít nohy nahoře. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.