H2012

18. března 2013 v 17:26 | ironman |  triatlonové vlákno
Neue Mode triblogerů posledních dní jsem podlehl i já a rozhodl jsem se zhodnotit svůj loňský sportovní rok.

Objemově se nejednalo o převratnou sezónu, spíše o návrat na kilometry z let minulých.

Plán do plaveckého tréninku byl následující, když už do tý vody lezu, tak ať je to více efektivní a objemový cíl za jednotku jsem navýšil na 3k. Jak se ukázalo, byl to dobrý tah.
Na závodech se mi kromě Klagenu plavalo dobře. Holt plavu radši v gumě. Na MČR v Piešťanech jsem vyplaval vcelku vpředu v novém osobáčku pod 57minut. Navýšení každé tréninkové jednotky přineslo samozřejmě i slušný součet 240k za rok.


Velmi dobrý základ cyklistické výkonnosti jsem položil na jaře v Loretu (2x La Bisbal, to se počítá, že JV? ;) ) Na jaře jsem pak pokračoval stylem prakticky co víkend to 4-5h stupňovaný trénink. Už v Poltenu se mi jelo pocitově pěkně, byť ta trať není zrovna na osobák dělaná. Za dva týdny na Czechmanu už to bylo jiný kafe a bylo z toho nejrychlejší kolo v rámci 70.3 závodů. V Klagenu jsem to rozjel na 5:20h ale kaskaderská vložka mi pár minut sebrala. Na MČR jsem se to opět také zkusil rozjet, ale v pravý moment jsem zaváhal a nebyl tam, kde to bylo třeba, takže mi pár minut chybělo. Objemově mi chyběl kousek k šesti a půl tisícům kilometrů. Přeci jen jsem od srpna honil maraton a kolo viselo na háku.
Poslední dvě běžecké sezóny to není ono, pořád něco zlobí, lepší už to asi moc nebude a tak si musím nechat zajít chuť na velké výkony a spíše jen udržuji takový lepší výkonnostní základ.
Na jaře to zpočátku neběhalo nijak extra a teprve na 15k v Lounech jsem si trochu spravil chuť. Tam už to docela šlapalo a tak přišla i sebedůvěra do Poltenu, kde jsem zaběhl velmi slušně. Na Czechmanu byla sice znát únava z Poltenu, ale i tak
byl běžecký výkon velmi pěkný.


Za to na ironmanech to byla bída, dvakrát jsem to odploužil za 3:50h. To mě moc nebavilo ...
Ale přinutilo mě to, abych zase začal s během něco dělat. Na podzim jsem se připravil na maraton ve Stromovce a nečekaně jsem zlepšil osobáček na 2:57h. A skoro dva a půl tisíce odběhaných kilometrů, to také docela jde.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Advid Advid | 18. března 2013 v 19:46 | Reagovat

A já se bál, že budu s hodnocením minulé sezóny poslední. :-)

2 Aldaman Aldaman | 19. března 2013 v 7:58 | Reagovat

Po osmi měsícíh článek no super :-D. Ale jinak docela slušná sezóna ;-).

Ještě jsi mohl nastínit plány na letošní sezónu :-).

3 endurance endurance | 19. března 2013 v 12:47 | Reagovat

To Advid: v klidu, ještě něco chystá Pepa :D
To Alda: jj už brzy ;)

4 Jmaselnik Jmaselnik | 19. března 2013 v 17:42 | Reagovat

Díky Michale, už jsem si myslel, že jsem byl poslední já :-)
Co se týče plavání, zvolil jsem podobný přístup jako Ty a zvýšil minimální kilometráž jednotky na 2km. S ohledem na to, že jsem ale nebyl už měsíc ve vodě, ani to s kilometráží nepomáhá :-)))

5 ironman ironman | 24. března 2013 v 8:45 | Reagovat

Martine ten přístup je dobrý, pokud dodržíš základní premisu a sice zajít pravidelně do bazénu, jinak to nefunguje ani když navýšíš na 10k za trénink :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.