Ironman Klagenfurt

10. července 2012 v 17:46 | ironman |  závody
Tak závod mám za sebou, většina asi ví i jak. Rozhodl jsem se napsat o závodu trochu jinak, než obvykle, tak snad to nebude nudit.


K výsledku: Asi čtvrthoďky před startem jsem zjistil, že si na pláži jako jediný začínám chystat neoprén, takže mi ihned docvaklo, že guma nebude a nebyla, jak se záhy potvrdilo.
Po startu pohoda, profíci dostali náskok cca 50m, ve vodě vcelku komfort prostor. Plaval jsem dlouhý záběr, byly menší vlny ale nic zásadního. Hnus byl pro mě až ten kanál na závěr, kde se to už mlelo. Plavalo se mi tam blbě a ztrácel jsem nečekaně hodně. Lezu za 1:08h, takže ztráta na plán skoro 10'. Depo docela rychlé.


Na kole jsem se vcelku dobře rozjel a neflákal se, první okruh ukázal následující: bude vedro jako prase, jsou dva těžký kopce a několik krátkých hnusných stoječek, Rakušáci jezdějí jako prasata a ne dle pravidel a rozhodčí jim to tolerují. Do druhého okruhu točím za 2:40h, takže spokojenost. V první čtvrtině druhého okruhu to valím u jezera pořád dost slušně až do 105.k, kdy zezadu přiletí Rakušák, hodí mi nesmyslně myšku, podrazí mi předek a letím, kotrmelec na chodník. Chvilku sedím otřesený a cítím, že levé rameno není v pořádku a bojím se jím pohnout, aby se nepotvrdilo, že ruplo, nakonec to zkusím, bolí, ale drží. Posbírám co vypadlo a nasedám. Akorát nikde nevidím láhev s vodou, asi sletěla ze srázu do jezera. Adrenalin naštěstí funguje a na jeho vlně jedu dál. Blbý je, že kopce musím jet v hrazdě, protože nemůžu zabrat z řidítek. Díky ztracené lahvi jsem trochu dehydrovaný, nicméně do depa dojíždím docela v pohodě. Čas 5:34h při převýšení 1650m je na mě a okolnosti super.


Co se týká běhu, vůbec se mi nepodařilo rozeběhnout. Nějaké vypálení z depa a svižné tempo se vůbec nekonalo. Rozležela se bolest ramena a to tak, že jsem nemohl levou rukou vůbec hýbat. Navíc se mi motala od vyběhnutí hlava a tak jsem se jen tak ploužil do cíle. Už ani nevím, kdy jsem běžel naposledy maraton přes 3:40h. V Klagenu jsem dokonce běžel ještě hůře a doběhl maraton za 3:52h a celkový čas byl 10:44h. Umístění ve třetí stovce není taková bída, ale k chlubení taky ne.Obecné hodnocení závodu a všeho okolo.

Byl to můj dvacátý ironmanský start, takže mám s čím porovnávat. Závod v Klagenfurtu se mi nelíbil. Důvodů bylo více a už před startem jsem věděl, že mi to tam k srdci nepřiroste. Po několika závodech v Německu musím říct, že Rakušáci prostě nejsou perfekcionisté, je to vidět a vadí mi to. Úplně nejvíc mě štval dvojí metr rozhodčích. Závod má v IM světě zvuk, jakože je to pecka, ale když si prostudujete jeho výsledkovky za pár let, tak z hlediska Pro's je to vypráskané. A není se čemu divit, pokud to budou nacionalisticky držet stylem naši kluci rakouskí rozcupujou cizince a to za cenu porušování téměř všech pravidel, která jsou (hákování, přejížění půlící čáry, odhazování lahví a obalů mimo občerstovačky...) jak mi potvrdil po závodě Petr Vabroušek. Pořadatelé mají závod ve svych rukách a když ho neudělají fair, bude to i nadále druhá liga, která si zaplatí jednu top hvězdu (většinou Vanhoenacker, letos Faris) a zbytek ansámblu bude rakouský fejk ....


Na závěr je třeba přiznat jednu věc. Závod je ideální pro rodinu s malým dítětem (dětmi). Zatímco hlava rodiny se trápí, rodinka si zablbne u jezera a nemusí se nikam přesouvat, protože je pouze jedno depo. Kdo navíc bydlí v campu u závodu, ten to má u nosu vše.
Trati rozhodně nelze upřít, že i když není snadná, je rychlá a nevylučuji, že se na ní znovu vrátím. Třeba se situace v budoucnu ohledně přístupu rozhodčích k hlídání dodržování pravidel zlepší. No nechám se překvapit.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Aldaman Aldaman | Web | 11. července 2012 v 12:29 | Reagovat

Gratulace k výsledku, a hlavně k dokončení, ironman se prostě nevzdává :-). Zajímavé zhodnocení závodu :-). Teď se dej hlavně do pořádku sezóna ještě nekončí :-)

2 ironman ironman | 11. července 2012 v 15:48 | Reagovat

Díky Aldo, no já doufám, že nekončí, dnes jsem byl poprvé plavat a bolest v rameni je dost omezující. Tak snad se z toho vylížu :)

3 Vl001 Vl001 | 16. července 2012 v 13:53 | Reagovat

Po pádu se dokončuje blbě i když se nic nestane, vyplavené hormony jsou potvora. Gratuluji k dokončení. Díky za zajímané zhodnocení závodu, děti už mám velké tak Klagen vynechám:)

4 ironman ironman | 16. července 2012 v 14:40 | Reagovat

Vláďo určitě ti spíše doporučím Regensburg, kde mi přišla organizace lepší a také je příjemné si odjet ten těžký kopec naposled na 100.k a zbytek cyklistiky tlačit do depa převážně po rovině :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.