podařený květen

25. června 2012 v 16:13 | ironman |  triatlonové vlákno
Měsíc květen mě posunul o notný kus dopředu v cestě za dobrým časem v Klagenu. Absolvoval jsem také několik závodů, ale o tom až na konci.

Plavecké tréninky mě poslední měsíc nevím proč nevycházely. Časy nic extra, byl sem z toho docela kyselej. Přisuzuju to dlouhodobé únavě po navýšení kilometráže, která pomalu nenápadně rostla celou zimní přípravu a když se k ní nakumulovala únava ze soustřeďka v Loretu, zhoršily se časy. Naštěstí v Poltenu na půlce to poznat nebylo a plavalo se mi skvěle. Jinak za celý měsíc jsem odtrénoval 28 km. Vypíchnout není asi co Nerozhodný

To z tréninků na kole jsem nadšenej. Na konci dubna jsem přelezl ze Spešla na Felta a ukázalo se, že jsem se v zimě neflákal. Absolvoval jsem několik 120k dlouhých tréninkových časovek průměrem nad 32k per h a k tomu několik kratších ještě rychleji. Třeba 60k průměr 36k/h. Na kole se prostě letos cítím dobře.

Docela mi to běhá (alespoň tedy na půlce), byť objem v předchozích 2 měsících nepřekročil 170k. Nicméně kvalita nechyběla a tak to je běžecky velmi dobré. Ono je znát, že je trénink zaměřen na dlouhé tri tratě. Takže rychlost není závratná, ale vytrvalost je docela v pohodě. Pro číslomily, dal jsem 190k.

A teď k závodům. Nejprve jsem vyrazil na známou patnáctku do Počerad. Už sem tu chtěl párkrát běžet a letos se mi to hodilo do plánu. Je to závod formátu tzv. odněkud někam. Tedy poměrně dlouho před startem nás odvezli do polí vedle počeradské elektrárny a tam jsem asi 45minut pokecávali, poklusávali a čekali na start.
Po startu jsem to docela nakopl, cítil jsem se dobře, takže dvojka za 7:20´ mě malinko znejistěla, ale držel jsem to. Pátý kilometr byl do kopce, takže pětka tak rychlá nebyla. Po té trať začala klesat, což já mám vcelku rád, takže jsem to valil co to šlo a docela to šlo, byť mezi poli pozvolna začínal téct asfalt. Když už si říkám uff je vedro, asi budu muset zvolnit, tak se dostanu na 10.k (asi za 39´) a hleďme občerstvovačka a proleju se a hned je mi líp. Na 12.k aniž bych zpomalil mě přeletí první holčina, tuším maďarka, na chvíli se zavěsím a pak zase jdu svoje. V závěru už stříhám metr. Cíl je bezva v parku, jsem docela vpředu a s časem 58:40´jsem velmi spokojený. O minutu lepší než byl plán.Dva týdny jsem přitrénoval a už tu byl první letošní triatlon. Nebudu to moc rozebírat, rakouská organizace je vždy o chloupek horší než německá, ale pořád super. S rodinkou jsme dorazili v sobotu, rychlá prezentace ve městě, pokec s Pepou, okouknutí Kswissů a hurá k centru závodu u jezera. Je nádherně, takže Yvča a Jáchym se sluní na břehu jezera,
já nejprve sestavím a projedu kolo, po té vystojím 20minut frontu před depem, abych zjistil, jak neuvěřitelně dlouhé je.
Fakt masakr, od výběhu z vody k nasednutí na kolo je to snad 500m. Pak se vyklusnu a na závěr jdu otestovat neoprén a je to peklo. Nepamatuju, kdy naposledy jsem po uplavání 100m měl tak zmrzlý úsměv, že jsem musel přejít na znak.

Letos frčí zajímavé barvy čepiček ....Ráno se mi líbí, že start je po vlnách a naše vlna startuje až v 8h, hodinka spánku navíc byla příjemná. Zkouknu elitu, Filip druhý z vody a pomalu na start. Naše vlna je pokřtěna na "Milka Welle." Naženou nás do vody, doplavu si odvážně do prostředka, přeci jen v hloubce člověk tolik přes hubu nedostane Usmívající se.

Po startu klasické dvoukilo na max. a pak už pohoda. Plave se mi výborně a cca od 5. minuty začínám předplavávat překopávače. Super pocit překazí po kiláku výlez z vody a cca 300m dlouhý přeběh do druhého jezera, který mi teda fakt neseděl. Taky mě v něm předběhlo asi deset kravek. Všechny jsem po chvíli zase splaval a pokračoval v předplavávání.
Při výlezu z vody mám na hodinkách čas 28:50', takže v pohodě a před sebou dlouhý depoběh.


Na kole najedeme po chvíli na dálnici, foukne nám do ksichtu a je to dřina udržet proti větru rychlost aspoň 35k/h. Asi na 25.k sjedeme z dálnice a hned do kopečka, nahoru dobré, dolů je to prďák, takže pomalu (jenom 70k/h) okolo to sviští.
Pak letíme po rovině mezi vinicema, vyjedeme další brdek a zase letíme (jako fakt pořád přes 40, takže slovo letíme sedí) podél Dunaje až pod hlavní kopec dne. První asi 3k pěkně v hrazdě točím a libuju si jak předjíždím.


Pak ale přijde skutečný kopec, odhadem 10-12%, takže kašpar a lámu ho ve stoje. Nekonečný kopec, průměr padá a čas se prodlužuje. Nahoře velká úleva a až do depa do docela frčí, kolo odkládám do stojanu s vědomím, že nohy jsou v pohodě a je třeba to nakopnout. Běh je placka a to mám rád, takže se neupejpám a protáhnu krok aby to odsýpalo. Dlouho nemám přehled o tempu, pouze vím, že asi běžím rychle, protože mě nikdo nepředbíhá. Teprve na 7.k vidím mezičas 27:50'. Na konci prvního okruhu se snažím pochopit kudy se dostanu do cíle, moc se mi to nedaří. Doběhová aréna je fakt chaos. Sice tam stojí dva vojáci a něco ukazují, ale poznat moc nejde.


Ano!!! I já čistím kolo (důkaz pro všechny rejpaly za posledních 20 let ... )

Druhý okruh už znám, takže mi utíká ještě rychleji, krize nikde, nohy v pohodě, kilometry pořád okolo 4', prostě bezva závod. Před cílem ještě křiknu na vojáka, kudy do cíle, naštěstí mi ukáže, ještěže běžím sám a nemusím finišovat, to by mě asi štvalo. Čas v cíli 4:51h není nic extra, ale to už jsem tušil dopředu, když jsem viděl depo, že to nebude žádný super čas.
Každopádně Polten je pěkný závod, i když nejsem úplně přesvědčený, že sem třeba za rok pojedu znovu ...


Týden po Poltenu jsem se pak nechal ještě vytáhnout na desítku v Poděbradech. Den předtím kolo na max. a tak závod tréninkově po 4'. Nohy bolely, takže jsem to nehrotil a výsledný čas 39:27' považuju za dobrý.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Advid Advid | 25. června 2012 v 18:19 | Reagovat

Teda, mě krávy ještě nikdy nepředběhly. :) Na té fotce v neoprenu je fakt vidět, že byla kosa. Vypadáš tam jako zombík. :D

2 Majk Majk | 25. června 2012 v 22:33 | Reagovat

V Klagenu budu drzet pesti. Jaky mas pak jeste plany, prozradis? Doksy v srpnu? Tam by se nás mohlo teoreticky pár potkat...

3 ironman ironman | 25. června 2012 v 22:43 | Reagovat

Majku, jak jsem předeslal, chystáme se v srpnu na Embrunmana. Předtím si chci jako trénink šmiknout Oravamana. Pak ještě možná i Žďár, ale to se uvidí jak budu zbořenej.

4 Aldaman Aldaman | 26. června 2012 v 7:42 | Reagovat

Pěkný, moc pěkným  vidím to na pěkné představení v Klagenu :-). Tak ať to vynde a už se těším na report :-).
Když to tak čtu s tím mým během budu muset něco udělat :-((.

5 Advid Advid | 26. června 2012 v 8:09 | Reagovat

IM: Ad Embrunman - Fakt jsem tam chtěl jet, ale když nemám vychytané stravování na dlouhém, tak by se mohlo stát, že ty tisíce za start a cestu zase proseru a to bych velmi nerad. Oravamana jsem taky chtěl zkusit, ale už jsou uzavřeny přihlášky.

Kdo všechno tedy na Embrunmana jedete?

6 ironman ironman | 26. června 2012 v 8:20 | Reagovat

No zatím to vypadá, že z původních hrdinů zůstávám pouze já :D Teď si koukám odpadl i ty :)
Každý se na něco vymlouvá. Akorát Honza to zvažuje, že prý uvidí, jak to bude vypadat po porodu a podle toho se rozhodne.

7 Advid Advid | 26. června 2012 v 8:23 | Reagovat

Budu ti držet palce. :D

8 Advid Advid | 26. června 2012 v 10:07 | Reagovat

Jo a ty barvy čepiček taky nechápu. V Mělicích růžová, v Předboji růžové ponožky, co přijde dál? :-)

9 ironman ironman | 26. června 2012 v 15:12 | Reagovat

No jak to tak pozoruju, tak nakonec vyměknu i já, pač samotnýmu se mi tam chtít nebude :D
Jinak na příští rok se začíná domlouvat Challenge Roth. Předběžně bych jel já, Jirka, Honza. Bude třeba se rozhoupat cca za 3 týdny. Tak to promyslete, kdo byste měl zájem připojit se k veselé skupince LOKO Nymburk a bojkotovat WTC za to co provedli Lancovi :)

10 Majk Majk | 26. června 2012 v 21:51 | Reagovat

Roth je ale vyprodanej ihned co? Kurna laka me to, ale ja vazne nevim jak moc bude pristi zima marna pokud jde o trenink. Treba jarni soustredko uz mi nevyjde temer jiste...

11 ironman ironman | 27. června 2012 v 11:37 | Reagovat

Ono je vyprodaný hned skoro vše :) MJ

12 robert fojt robert fojt | E-mail | 27. června 2012 v 21:28 | Reagovat

Příští rok se k Vám do Rothu rád přidám.

13 ironman ironman | 28. června 2012 v 14:44 | Reagovat

A hele prvni vlastovka :) Jasne Robo, bude to dobra akce.

14 Aldaman Aldaman | 10. července 2012 v 14:43 | Reagovat

Jelikož nám skončil server bloguje.cz musel jsem přesunout své příspěvky http://alesskrecek.blogspot.cz/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.