Cerhenice 13

11. září 2010 v 18:26 | trenér |  závody
Období těsně po konci triatlonové sezóny patří mezi mé oblíbené. Začíná mi tím volno a možnost dělat si co chci, věnovat se činnostem, na které nebyl čas (u mě třeba golf) a hlavně samozřejmě také rodině.
Letos navíc končím sezónu zraněný a tak mi odpadly podzimní běžecké závody, běhání má několik týdnů červenou.
První víkend po Almére jsem si střihl velmi netypickou trať pro mě a to 400m při posledním kole krajského přeboru družstev v atletice. Nebudu napínat, nohy byly ještě totálně v únavě a čas 67" je opravdu velká bída, ale byly za to body takže spokojenost. A chodidlu jsem slíbil, že budu pauzírovat.

Další týden jsem opět experimentoval a poprvé v životě se postavil na start cyklistické časovky.
Můj cyklistický guru Martin, výborný časovkář mě spolu s Pavlem pozval na místní časovku v Cerhenicích nedaleko Poděbrad. V týdnu jsem byl línej a tak kromě třech odpolední na golfu jsem se poflakoval. Prostě
pohodička.
Sobotní probuzení bylo bezva, mlha, že by se dala krájet a za ní .... ano za ní někde v dáli Cerhenice. Pavel tradičně dorazil na sraz později a už jsem valili na start, přes Poděbrady to bylo nakonec skoro 20km a se závěrem už na trati. Ta byla vcelku rovinatá a obrátková. Průměr tak kazily pouze tři nadjezdy přes trať.
V místě se startu se počasí příjemně vybralo a začlo pálit sluníčko, takže bylo jasné, že se pojede v krátkém. První závodník nakonec vyjel na trať o něco později, ale pak už to šlo ráz na ráz a po minutě šel jeden za druhým. Já jako dvanáctý, přede mnou Martin, hlavní favorit závodu a hned po mě Pavel, který to měl dobré, protože na rozdíl ode mě měl koho sjíždět.
Po startu jsem vypálil z mírné kopečka a dole už měl na compu 47km/h, hned po kilometru byl ale první nadjezd, což znamenalo výrazné zpomalení a hlavně okamžitě betonová stehna, asi sem to překop nebo co.
Rozfoukal se docela nepříjemný protivítr a tak jsem si jen mohl nechat zdát o rychlosti přes 40km/h.
Makal jsem co to šlo, ale je znát, že tento typ tréninku vůbec netrénuju a na tempu to bylo znát. Za Sokolčí ještě dvakrát vydupat nadjezd a konečně obrátka. Po chvilce vidím Pavla a je mi jasné, že jedem podobný tempo. Přejedu znova nadjezdy a frčím zpět. Vítr mírně fouká do zad, ale je to zase mírně utažené, takže tempo víceméně pořád okolo 37km/h. Ještě poslední nadjezd a finiš do mírného kopce. Stopky zastavuju na 22:40', průměr 36,3km/h na přesně 13,6km. Stehna mám pěkně betonová, ale byl to bezva trénink, při vyhlášení se dozvídám, že jsem 13. ze 16. a těsně prohrávám s Pavlem, holt on po sezóně už zase začal trénovat, tak si ten čas o sedm vteřin rychlejší zasloužil