závodholic HenryIII a jeho trisezóna 2009

1. listopadu 2009 v 22:42 | trenér |  Jindra
Triatlonovou sezónu jsem zahájil v Břehách. Je to krátký bezhákový duatlon, zazávodil jsem si s Rudou Coganem (v dalších závodech už jsem ho sledoval jen z uctivé vzdálenosti). Nakonec mě na běhu udolal, skončil jsem 3.celkově a 2. v kategorii. Krátce po té následoval drsný Krušnoman, ten tedy bolel, na prvním běhu jsem se s tím moc nepáral, pak jsem se trápil na kole (mimo jiné podcenění stravy a pěkný hlaďák) a na druhým běhu už jsem to (jako vždycky ) nerozběhnul. Bylo z toho 18. místo celkem, 6. v kategorii. První triatlon sezóny a hned půlka Czechman, tam mám každý rok pocit, že mi to jede na kole, ale je to jen pocit. Takže výsledkem dne bylo 2. místo za druhý depo... 110. místo po plavání předznamenalo, kde bude tento rok (nejen tento) moje největší slabina. V cíli 34. celkově, vloni to bylo lepší.
Zařadil jsem krátký mezizávodní tréninkový blok a za dva týdny už jsem v neoprenu čekal na startovní výstřel Moraviamana v Otrokovicích s tím, že se pokusím prolomit hranici 10hod. Už když jsem věšel kolo v depu na hák, tak bylo jasný, že ji těžko překonám a i když jsem se v závěru běhu docela vzpamatoval. Nakonec mi chybělo šest minut, doběhl jsem 18. celkově a 6. v kategorii. Trochu jsem odpočíval, ale sezóna byla v plném proudu a po čtrnácti dnech stojím na startu krátkého triatlonu na Pastvinách, kde jsem snad už po šesté. Jezdil jsem tam už v dobách své běžecké minulosti (pozn. trenéra Henry býval specialista na běhy do vrchu) Opět klasický průběh, než jsem se vyhrabal z vody, byli všichni už pryč, ale stejně bych na bednu neměl, takže z toho bylo 4. místo. O týden později další závod poháru Classic - půlka v Litovli. Tady bych chtěl vypíchnout, že mi Pepa Doleček neujel na kole, takže jsem byl na sebe pyšný . Jinak takový normální výkon, slabý plavání, kolo a běh šolíchání se kolem Litovle... 23. místo celkem, 12. v kategorii. Že to nebyl úplně dobrý nápad, s tím startem v Litovli týden před dlouhým, ukázal Slovakman o týden později, kde jsem se neuvěřitelně vytrápil. Už na plavání jsem byl takový otupělý, na kole jsem se tam plácal, s větrem to bylo ještě jakžtakž, ale proti větru hrůza. A na běhu mě probrala teprve ta mega bouřka, což bylo až za půlmaratonem. Tak jsem si užil aspoň závěr. Ale to zase byla kosa, takže žádný velký užívání to vlastně nebylo. Ze závodu mám jeden zážitek. V půlce předposledního kola cyklistiky, těsně pod největším kopcem mě o kolo předjel Karol Džalaj, já tam zrovna kecal s Gábinou Loskotovou a nadávali jsme na vedro. A jak tak jedem, tak vidím, jak se Karol do kopce neskutečně trápí, tak říkám Gábině: Hele, jak bude čučet. A na kopci jsem ho dojel. Koukal na mě jak vyoraná myš a vůbec nevěděl, kam mě zařadit . Tak jsem zamával do TV kamery a zase jsem si jel svoje... V cíli čas 10:22hod.
Na začátku srpna pořádá Petr Štěpař v Moravské Třebové krátký triatlon. V Třebové jsem po plavání vždycky poměrně vepředu, protože tam závodí hlavně cyklisté. No, nebudu se rozepisovat, byl jsem druhý za Martinem Berkou a otočili jsme si pořadí z loňska. Pak přišlo na řadu malé vrchařské (běžecké) intermezzo a další závod byl až Mělický sprinttriatlon. Plaval jsem příšerně, pak jsem jel na kole a na běhu co to šlo, ale už jsem to nestáhnul. Přesto spokojenost. Dlouhotraťařskou republiku naplánoval svaz nezvykle na září v Teplicích (on ji naplánoval do srpna ale nečekaně se s ní v půlce sezóny hýbalo). Nejsem žádný otužilec, tak jsem měl velký obavy. Plavání opět bídný, nic nového že. Na kole se mi nejelo špatně, ze začátku mi byla zima, ale postupně to přešlo. Na běhu jsem věděl, že můžu útočit na hranici deseti hodin, v druhý půlce maratonu jsem ale začal dost zpomalovat, takže jsem se začal bát aby to vyšlo. Nakonec jsem to o fous stihnul. Samozřejmě musím dodat, že mi cyklocomputer na kole naměřil 169km. Čas 9:57. Závěr sezóny tradičně patřil dvěma startům na krátkých duatlonových tratích v Příbrami (7. celkově, 2. v kategorii) a v Žamberku (6.celkově i v kategorii). Konečné zúčtování nakonec nevypadalo zle, v Českém poháru se podařil umístit v první desítce a navíc 3. v kategorii. Pořadí Classic Cupu jsem 12. absolutně a 4. v kategorii. No a Pohár Pardubického kraje se mi podařilo v mojí kategorii dokonce i vyhrát. Pěkný rok to byl....