Mílovo podzimní běhání

12. října 2009 v 13:27 | Míla |  závody
Podzimní závodění.
Po mém maratónském osobáčku na PIMu v čase 3:03:03 a projevení mé artrózy v kolenou, jsem se po delší pauze postavil koncem srpna na start závodu.
Už mi závodění dost chybělo. Hned v prvním závodě na Kolínské desítce se ukázalo, jak hodně jsem ztratil na rychlosti, ale jako záplata na slabší výsledek bylo první místo v kategorii "B" (slabší konkurence).

Pro zlepšení rychlosti jsem si střihl poslední závod přeboru družstev na dráze za SKP Nymburk - pětku na Sázavě, kde jsem jako jediný z oddílu bodoval.
Kromě Martina Singra, kterému výsledky na body nestačily nikdo z Nymburka nepřijel.
Následovala desítka na PIMu a další zklamání. Pořád to nešlo, jak bych chtěl. Dokonce jsem běžel hůř, než jsem si představoval.
Pro zrychlení jsem opět zařadil pětku na dráze, byla na Atletovi Nymburka, kde jsem konečně začal mít pocit lepšící se formy. Nutno dodat, že mě můj kamarád Marcel Ungr již po třetí za sebou porazil.
Dalším závodem v kalendáři byla oblíbená pětadvacítka v Mělníce. Jedná se o silniční závod s obrátkou v Harasově. Běžel jsem ho již po třetí, navíc letos s cílem obhájit bronz z loňska. Obhajoba se podařilo a jako bonus i výborné celkové umístění na devátém místě v čase 1:45:39. Příjemné bylo na 22.km předběhnout bratra skvělého maratonce Serbessy. Poslední dlouhé stoupání na náměstí je v Mělníce dost zničující a hodně ubere i na celkovém čase. Byl jsem spokojený, hlavně že kolena drží bez problémů.
Poslední závod byl Červený okruh (9,2 km) v Doksech. Je to členitý lesní kros s kořeny v nádherném prostředí pod hradem Bezděz. Trasa vede občas hlubokým pískem, ale přitom je poměrně rychlá. Forma začala klepat na dveře a závod mi sedl. Po celou dobu jsem se cítil skvěle. Běžel jsem na svém maximu. Nedařilo se mi sice seběhnout Zdeňka Bufku, ale zase jsem si držel pozici, před dalšími dotírajícími borci, které jsem cítil za sebou. Věděl jsem, že mám možnost bojovat o výborné umístění a nemýlil jsme se, v cíli jsem se objevil jako celkově devátý a druhý v kategorii v čase 36:26.
Před druhou půlkou podzimní sezony jsem hlavně rád, že mi kolena zatím drží a doufám, že se stoupající formou ještě letos vylepším i své výsledky.
Díky těmto problémům jsem si musel nechat snížit tréninkové dávky. Jsem rád, že se mě to zatím neprojevuje na horších výsledcích. Díky trenérovi jdu opět nahoru.
Běhání je krásný sport a už bych si to bez něj neuměl představit, snad mi vydrží zdraví i nadále.