Doksyman v roce dva (čtyři)

27. srpna 2009 v 21:27 | trenér |  závody
Druhý ročník obnoveného dlouhého triatlonu v podání valdova organizačního týmu měl opět i sobotní předprogram ve formě dvou plaveckých závodů a sprintriatlonu. Protože jsem po Rothu letošní dlouhé starty odpískal, téměř neplavu a nejezdím na kole, tak jsem se rozhodl postavit na start sprintu. Z mého pohledu nabízel lákavé menu. Plavčo určitě nebude kratší, Valda přeci učí plavání, tak ať svěřenci vyniknou . Kolo je celé uzavřené, což sice asi bude na obou uzavřených koncích bojová zóna s řidiči tupci, ale to se týká pořadatelů a běh v borových lesích v okolí Mácháče miluju v jakémkoliv ročním období.

Nemýlil sem se. Po startu visím kousek za Vabrem, jdu hodně zleva, taktika dobrá, bez ztráty kytičky bojuju okolo 5. místa. Na druhé bojce někde okolo 500m ale už sem tuhej, inu není trénink, není výkonnost a z vody tak vybíhám 8. Neopren se nebrání sundání, takže šup a už dupu do pedálů. Při výjezdu z depa mě předjíždí dvojice na kterou nemám a tak 5km na obrátku dupu za své. Ve druhém stoupání po nádherném povrchu á la in-line mě dojíždí trojice, vydržím s ní na další obrátku, ale tam školáckou chybou ztrácím a následující 2km sice jedu 45km/h, ale pořád mám cca 20m ztrátu a takto zrušený přiletím pod další kopec. V jeho polovině mě dojíždí dvojice. Chytám se, je to na krev a podle toho to i vypadá. Vydržím 3km v tempu pořád přes 40 a před další obrátkou odpadám. Až do cíle tak jedu sám a dojíždím jako 17. Průměr 36km/h je rozhodně potěšující.
Na běh mám jasnou taktiku, první kilometr po asfaltu to narvat, lesní písčitou pasáž jít tak abych se nezranil a kilák do cíle zkusit vystupňovat. Vcelku se toho držím, takže při náběhu do lesa sbíhám prvního běžce. Až na obrátku nikoho moc nevidím, tedy ano. Vencu a Vabra v protisměru . Velká skupina přede mnou není daleko, ale na 2,5km si to určitě pohlídají. Běžím si svoje, lehce rezignované tempo. Stačí to na 6. běh po 4'/km. V cíli jsem patnácty v čase 70minut. Spokojenost. Je to opravdu pěkný závod. Teď si asi střihnu 10km v Kolíně a podle výkonu se rozhodnu co dál.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Valda Valda | E-mail | Web | 28. srpna 2009 v 11:32 | Reagovat

Diky za komentář k závodu, za rok pojed dlouhej. Popišu ti start plavání. V 9:45 přijedou parniky a odvezou nas na pláž do DOKS zde bude start dále okolo ostruvku a dale na pláž v Borným. Ja se na vas budu koukat z lodi, která pojede s VIP hosty zpet společně s plavci. :)

2 Ironpepa Ironpepa | 28. srpna 2009 v 12:43 | Reagovat

Ach ty šprinter. Na budúci rok by to opäť chcelo poriadnu IM sezónu.

3 trenér trenér | 28. srpna 2009 v 14:26 | Reagovat

Hm, to zni dobre, asi si zarezervuju misto vedle tebe na parniku jako VIP :)
No Pepo nevim, zatim to vidim spise na odpocinkovou sezonu. To vis 17 triatlonových sezón neni malo ...

4 Šewy Šewy | 1. září 2009 v 18:12 | Reagovat

17 sezon? To bych byl sakra přežranej. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.