začínám ladit

31. května 2009 v 17:08 | trenér |  střípky z přípravy na ROTH 2009
Po půlmaratonu nastalo tréninkové období. Cílem na květen bylo vložit pár delších tréninků na kole, trochu poběhat a udržet plaveckou výkonost. Docela jsem trénoval, za květen si dopřál pouze 4 volné dny.
Jestli to k něčemu bude se ukáže za 6 týdnů. Ladící cyklus jsem zahájil na 1.kole KP družstev v atletice.
Vytrvalci měli na programu 5km, což na krátké 300m dráze v Kolíně není žádný med. Bylo docela dusno, rozběhl jsem na čas po 18', ale po 2km jsem musel zvolnit, nebylo mi nejlépe od žaludku. V cíli mi tak naměřili 18:55'. Nic moc, nicméně žádné velké překvápko, první závod po tréninkovém bloku je vždycky slabší. O týden později jsem se postavil na start mého oblíbeného Běhu okolo Máchova jezera. Tato krásná patnáctka vede téměř celá přírodou z větší části po krásném hladkém povrchu. Počasí ideální a pro mě vždy prestižní závod. Rozběhl jsem to rozumně, kiláček za 3:33' a pětka za 18:30'. Zásadní je vydupat co nejlépe kopec na šestém kiláku, na jeho vrcholu jsem za to vzal a následující táhlý seběh a dlouhou rovinu jsem makal co to šlo. 10.km za 37:30'. Závěrečná pětka se pěkně houpe, naštěstí jsem na tom byl dobře a všechny krátké ostré výběhy jsem vyletěl. V cíli se časomíra zastavila na novém osobáčku 56:35'. Velká spokojenost.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 SP SP | 1. června 2009 v 10:09 | Reagovat

tak gratulace k super času! já si dal včera první přechod, po 132 kola v kopcích 4km výklus - na czechmanu budu rodit ježky :o))

2 Advid Advid | 2. června 2009 v 13:32 | Reagovat

Mně trenér žádný přechody nenapsal, tak budu rodit dikobrazy. :-))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.