Letní triatlony a podzimní běhy

10. listopadu 2008 v 8:54 | trenér |  závody
Zima klepe na dveře a tak přišel čas zhodnotit sezonu.

Triatlonová část skupiny, tedy Zuzka, Jindra, David. Martin a Honza měla jako vrchol stanoveno MČR v dlouhém triatlonu v Otrokovicích. První zajímavou událostí byl Davidův kaskadérský výkon týden před závodem, po kterém následovala hospitalizace v nemocnici a konec nadějnému premiantovi v této sezóně.
Ostatním se podobné peripetie naštěstí vyhnuly a tak zbývající čtyřka nastoupila na start. Ve vodě předvedl dle očekávání skvělý výkon Honza, když se vynořil v čase kousek přes hodinu. Pár minut po něm si užil čelních příček i Martin. 70minut se zdržel ve vodě Jindra a ještě dalších osm minut se koupala Zuzka :).
Jindra se vydal na stíhačku s cílem sjet co půjde. Dařilo se mu to, dojel Honzu a na 140.km se mu dokonce začal slušně vzdalovat. Na 180km cyklistiky mu stačilo pět a půl hodiny. Poslední třetina druhé častí dala hodně zabrat Honzovi, který se začal propadat a byl rád, že udržel průměr přes 30km/h.

Skvělý cyklistický um prokázala Zuzka. Kolo za 5:45h hovoří za vše. Chvíli to dokonce vypadalo, že sjede i Honzu. Martin se zpočátku držel v kontaktu se Zuzkou, ale nakonec zpomalil a do druhého depa dorazil o několik minut později.
Ani běžecká část Jindrovi nedělala problémy a tak si při svém prvním ironmanu dojel pro velmi slušný čas 10:19h. Honza se na běhu malinko trápil, ale i tak neměl problém dorazit do cíle v čase hluboko pod 11h.
Zuzka se pokoušela o reprízu souboje s Andreou Dermekovou z před dvou týdnů, ale ztráta z plavání byla příliš velká a protože se i na kole odstup zvětšil, musela se spokojit se skvělým 3. místem. V rámci MČR pak obsadila výborné 2.místo.
Martin se na běhu solidně vytrápil a bylo znát, že jeho příprava nebyla na tak dobré úrovni, jako ta v předchozím roce. Nicméně se mu podařilo dokončit v první polovině startovního pole.

Triatlonová sezona dále pokračovala dalšími závody. V srpnu po skončení Českého poháru bylo potěšitelné zjištění, že se v celkovém pořadí dobře umístila Zuzka, které se podařilo obsadit skvělé 3. místo a Jindra, který se nečekaně vešel do první desítky. V poháru Triexpert cup se Zuzka dokonce o umístila ještě o příčku výše.

Ani běžci se ale v tomto období neflákali. Výborně si vedl hlavně Martin2, který si nejprve vylepšil osobáček na Košickém půlmaratonu na 1:26h. aby o několik dní později potvrdil vzestup výkonnosti na desítce v Drážďanech, kde si zaběhl nový rekord 36:44´.
Milan se v létě bohužel zranil a tak ho podzim nezastihl v optimální formě. I tak se ale dokázal velmi slušně připravit na Maraton Stromovka a do cíle doběhl dvě minutky za svým výkonem z jara.

Slibnou formu vykazoval na konci léta Mirek, kterému se podařilo po zranění vrátit do velmi slušné formy. Bohužel mu ale nevyšel dle představ Maraton v Benešově a o překonání svého nejlepšího výkonu se tak pravděpodobně bude pokoušet znovu na jaře.
Marcelův plán na druhou polovinu sezóny byl jasný. Pokořit konečně na desítce 40 minut. Podařilo se mu to již v září na noční desítce v Praze. Čas si pak znovu posunul v říjnu v Týništi. Dalším cílem bylo pokusit se o útok na obhajobu vítězství v poháru behej.com. To nakonec nevyšlo, ale i druhé místo je skvělé.
Stejně jako Marcelovi i Ivče se podařilo zabodovat v poháru behej.com a ve své kategorii skončila na třetím místě.
David se po jarním leteckém dobrodružství rozhodl zkusit připravit na Maraton ve Stromovce, po krátké přípravě dosáhl slušného času 3:31h. Nutno dodat, že po závodě vůbec nevypadal unaveně :)

Sezóna se vydařila. Neusínáme na vavřínech a právě začíname s přípravou na tu další