Běh Okolo Máchova jezera.

12. června 2008 v 16:28 | míla |  závody

Dva týdny po Pražském maratónu jsem se těšil na závod v Doksech. Byl to můj již třetí start na stejné trati v jarním termínu. Letos se zúčastnilo rekordních 130 borců. Na tento závod jsem se opravdu těšil. Mým cílem bylo udělat si osobáček a zaběhnou pod hodinu. Na první pohled vzhledem k desítce snadný úkol, na druhou stranu dva týdny po maratónu jsem nevěděl, zda budu schopen plného výkonu. Důležité bylo, že jsem se cítil poměrně v pohodě.
Na závod přijel Michal a Marcel, který jako především pohárový běžec do Doks dorazil ovlivněn novým koučem. Byl krásný slunný den a teplota se posouvala přes dvacítku. I tento rok, stejně jako vloni bylo dost teplo, což není pro běh ideální.
Na start jsem se postavil do druhé řady. Po prvním km jsem se zavěsil za Michala a běželi jsme spolu do sedmého km.
Spolu s námi běžel Zdeněk Bufka a ještě jeden borec. Na 8.km Michal zrychlil, ale já jsem si chtěl běžet svoje tempo. Ve Starých Splavech byla občerstvovačka a ta voda přišla opravdu vhod. Nalil jsem si kelímek na hlavu. Následovala pro mě nejtěžší část závodu, a to v lesíku, kde se často mění profil a povrch trati a trochu to zpomalí a vyčerpá. Několikrát jsem se prohodil na čele se Zdeňkem.
Po průběhu lesíkem jsme pokračovali pouze ve dvojici. Na "vebloudích hrbech" zpočátku Doks se nám podařilo doběhnout běžce před námi. Ten bohužel v posledním kilometru sebral nové síly a opět nám utekl.
Michala jsme měli na dohled, ale ne tak, abychom ho mohli ohrozit. Zdeňka jsem si šetřil do souboje před cílem, ale měl dost sil a mě už na něj nestačili, a tak mě po dvou vyhraných desítkách v Nymburce a Semicích dokázal porazit.
Doběhl jsem v čase 0:59:26, což je o dvě a půl minuty zlepšení osobáčku na 15km a o 9 minut posunutí oproti předloňsku, kdy jsem běžel můj vůbec první závod v životě. Proto ty Doksy budou pro mě mít vždycky zvláštní kouzlo a pevnější vzpomínku.
Po Doksech je na programu trochu zpestření a ladění rychlosti.Čeká mě Krajský přebor družstev na dráze za SKP Nymburk, což je nová zkušenost a mohu říct, že příjemná, ale o tom až příště.
Milan
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 dan67 dan67 | E-mail | 19. srpna 2008 v 22:28 | Reagovat

Ahoj, snad budu mít štěstí, rád bych kontaktoval trenéra "mike´s team".

Jak to tady tak pročítám, tak mám pocit, že se jedná o zajímavou treninkovou skupinu v Nymburce.

Tak si říkám, nestálo by za to se přidat?

Není náhodou oním mikem "IM" který mi radí na blogu či "ironman" na foru behej.com?

2 Maurizio Maurizio | E-mail | Web | 15. března 2012 v 0:02 | Reagovat

Uprostřed ničeho...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.