12. května 2008 v 13:13
Ohlédnutí za jarní sezónou.
Po zimní přípravě jsem byl zvědav na moje výkony na tratích 10 km během jara.
První závod byl v Pečkách.
Závod jsem rozbíhal s Martinem, ale po obrátce měl Martin zdravotní problémy, takže jsem běžel sám. 300m před cílem mě doběhl Honza, který má pomalejší začátky, ale o to rychlejší závěry. Po obrátce foukal tradiční protivítr a tak jsem byl s výkonem a s výsledným časem 38:11 spokojený. Jako vstup do sezóny dobrý čas.
Druhý závod v Českém Brodě.
Zde jsem poprvé běžel v prosinci a tenkrát jsem závod nezvládl takticky, protože jsem zpočátku běžel volněji a v závěru jsem nebyl schopen dostatečně zrychlit a doběhnout lépe. Tentokrát byla průběh opačný, závod jsem rozběhl rychleji s Martinem. Po obrátce se však příliš oteplilo a když na osmém kilometru Martin zrychlil, tak jsem s ním nedokázal držet tempo. I tak jsem měl ale čas 38:01 a to potvrzovalo vzrůstající formu.
Třetí závod v Nymburce.
Tady jsem si již věřil, že překonám osobák z Týniště nad Orlicí z podzima, čas 37:44. Loni jsem na této trati běžel v čase 39:00. Běželi jsme opět s Martinem a celý závod jsme si pomáhali. První půli táhnul Martin a druhou já. Po trati nám fandili Honza a Michal a jejich přítomnost působila jako živá voda. 300m před cílem Martin nastoupil a na dravé mládí jsem nemohl reagovat. Doběhl jsem v novém osobáku 36:55 což je o 49s zlepšení a Martin 36:49. Po závodě jsem byl v eufórii, protože jsem nečekal pokoření hranice 37 min. (pozn. trenéra: trenér to čekal :)).
Čtvrtý závod Semice.
Celý závod mi dělal vodiče Michal. Na pětce jsme měli čas 18:34 a Michal mi řekl, že druhou pětku budeme mít rychlejší. A byla. O 11", dali jsme jí tedy za 18:23. Překvapivě jsem se cítil celý závod lépe než v Nymburce. Chvíli před cílem jsem si přepnul Polary z okamžité rychlosti do celkového času a snažil jsem se udržet čas pod 37. Ta rovina byla tak dlouhá, že jsem se bál , že to nestihnu. Zůstal jsem 2s za Nymburkem a 3s za Michalem. Musím Michalovi poděkovat, že se pro mě obětoval a táhnul mě celý závod.
Jsem rád, že jsem si našel, tak skvělého koníčka (běhám tři roky) a kamarády.
Nebýt Karlose, tak nepoznám skvělého trenéra, který mi píše účinné tréninky. Má moji plnou důvěru, která se mi vrací v podobě zlepšujících výkonů.
Kluci z týmu Martin, Honza, snad i opět Karel jsou perfektní parťáci. Letos přibyl Marcel Ungr, s kterým jsem se rozbíhal loni při závodech Poháru Běhej.com.