Bella a Stephen

11. prosince 2007 v 17:22 | trenér |  triatlonové vlákno
pro etriatlon.cz
Když se objevila tato dvojice v roce 2005 na premiérovém světovém triatlonovém poháru pořádaném v Čechách, v podstatě je nikdo neznal, přestože už za sebou měli pár let profikariéry. Stephen tehdy s přehledem vyhrál a Bella doběhla třetí.
Od té doby se však hodně změnilo a výsledkem je, že je tento pár známý po celém světě.
Především Belle se daří sbírat po světě jeden ironmanský titul za druhým a ani její přítel si nevede špatně, i když na svůj první titul v největší triatlonové serii stále čeká a sbírá spíše umístění v první pětce.
Pokud nahlédneme do jejich závodního programu, na první pohled vás zaujme množství závodu v termínech od ledna do prosince po celém světě. Šest ironmanů za sezonu, no problem. Skoro jako by to byl program jednoho našeho výborného dlouhotraťaře J
Díky tomu, že jsou hodně vidět, nemají oba nouzi o sponzory v čele se Saucony, Cervélo či Blue Seventy.
Zajímavé jsou začátky Stephena, který se sice nejprve věnoval triatlonu, ale kvůli problémům s kolenem se byl na několik let nucen přeorientovat na cyklistiku. Dokonce startoval i na MS juniorů v cyklokrosu. V roce 2001 získal místo v italském profi teamu De Nardi, za který startoval v závodech po celém světě.
Brzo si ale uvědomil, že mu triatlon opravdu velmi chybí a tak se v roce 2002 postavil na start domácího IM UK a daří se mu vyhrát svojí věkovou kategorii.
Jeho partnerka je čtyřnásobnou vítězkou IM Florida. Startovala zde i letos a přestože předvedla výborný výkon korunovaný nejrychlejším běžeckým časem, tak se v cíli objevila až jako čtvrtá. Sice byla velmi spokojená s novým osobním rekordem 9:13hodin, ale vcelku dlouho jí trvalo, než se srovnala s tím, na jaké umístění její výkon stačil. Chuť si tak bude chtít napravit na posledním letošním závodě v Austrálii o tomto víkendu. Pro Stephena to bude další pokus o první titul.
Jak dopadli a jak se jim v závodě dařilo, si můžete přečíst na jejich osobních blogách.