Zlaťáčky

29. listopadu 2007 v 22:48 |  fejetony
Zlaťáčky
Na velkých křižovatkách polských měst v létě často postávají mladí chlapci, kteří jakmile padne červená zvolí si nějaký vůz a než se řidič naděje, začnou mu čistit přední sklo. Klíčem jejich výběru bývá většinou luxusnější značka vozu, případně zahraniční SPZ.
Vzhledem k tomu, že jsem klasickým představitelem druhé jmenované skupiny, bývám pravidelným cílem těchto mladíků. Většinou nerozhoduje, zda mám sklo zamazané od hmyzu a nebo jsem právě vyjel z myčky, ale prostý fakt, že sedím ideálně profilu jejich "klienta."
V poslední době jsem vysledoval, že se mi v peněžence značně hromadí drobné polské mince, groszíky. Přestože je většinou odmítám, při platbách různě zaokrouhluji, po čase se ty zlaté mršky stejně nashromáždí a já řeším kam s nimi.
Jako první místo pro uložení tohoto "nebezpečného odpadu" jsem zvolil popelník ve svém autě. Nekouřím, takže je většinou prázdný a ideálně se k této činnosti hodil. Samozřejmě došlo k jeho zaplnění během několika týdnů.
Náhoda tomu chtěla, že jsem v této době zastavil na jednom ze semaforů a začala očista mého okna. Okamžitě v mé hlavě uzrál nápad, že se těch malých potvor zbavím. Nabral jsem jich několik do hrsti a podávám je, rozjíždějíce se, chlapci.
Ve zpětném zrcátku se mi pak naskytl zajímavý pohled. Mladík se nejprve podíval do své ruky, cože jsem mu do ní nasypal, načež máchl vzhůru a já jsem užasle sledoval padající zlatý déšť.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 forest forest | 30. listopadu 2007 v 2:32 | Reagovat

Když se penízen netočí, tak ekonomika strádá :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.