Pilman

19. září 2007 v 16:03 | trenér |  triatlonové vlákno
Pilman
Po roční přestávce se na páté dějiství žďárského středního triatlonu dostavilo pěkných stosedm triatletů, které neodradilo ani chladné počasí s ostrým větrem (naštěstí správného směru). Voda v pilské nádrži naštěstí nestačila vychladnout a scénář tak sliboval takové malé Lipno. Závod byl závěrečným podnikem Triexpert Cupu.
Pro znalce ještě doplním, že se závod vrátil na původní tratě z prvních třech ročníků, které byly pouze kosmeticky upravené.
Favority se jevily být především Pavel Kašpárek a Honza Kovalovský, otázkou bylo, jak se s náročnou tratí popere Tomáš Bednář, který jel minulý víkend dlouhý triatlon v Podersdorfu. V ženách byla situace obdobná, Jiřina Kociánová byla po náročném maratonu v Rychnově a čekalo se, jestli bude schopná potrápit Martinu Maňasovou.
Plavecká část, kterou zpestřily slušné vlny proběhla v režii Tomáše Bednáře, který vyjížděl na kolo s luxusním náskokem půldruhé minuty na Pavla Kašpárka. Více než tři minuty ztráceli Kovalovský, Cibulka a Kopřiva.
Nejlépe roztočil pedály svého stroje Honza Kovalovský, který potvrdil pověst skvělého cyklisty a postupně sjel všechny své soupeře a do druhého depa dorazil jako první.
V současnosti se s Tomášem Báčou tvrdě připravují na havajského ironmana a jak je vidět, jde mu trénink k duhu. Dvě minuty po něm dorazil Pavel Kašpárek.
Pronásledovatelé vedoucí dvojice jsou vesměs lepší běžci a především Tomáš Bednář má skvělou běžeckou formu. Vzhledem k tomu, že byl na trati napomínám za jízdu v háku, musel nejprve absolvovat trestné kolečko. To nahrávalo dalšímu výbornému běžci Petru Kopřivovi, se kterým přijel z kola.
Tomáš Bednář za to na zvlněné trati běhu vzal a postupně sbíhal jednoho za druhým až se dostal na první místo. Za ním si bezpečně držel druhé místo Petr Kopřiva. Pavlovi Kašpárkovi se podařilo odpoutat od Honzy Kovalovského na kterého zbylo nepopulární čtvrté místo.
V závodě žen si v plavecké části počínala nejlépe vítězka Moraviamana Jiřina Kociánová. Dvě minuty za ní vyjížděla Šárka Kolbová. Martina Maňasová ztrácela téměř sedm minut, její jízda v kopcích však byla nejrychlejší a na běh vyrážela jako první. Výborným výkonem v závěrečné části náskok postupně zvyšovala až na téměř osm minut před druhou Kociánovou, která dokázala seběhnout Tylšovou. Na čtvrté místě dokončila Šárka Kolbová.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.